Aktualności

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 5

Projekt " Czas dla Polski"

 

Projekt " Czas dla Polski"

Projekt "Czas dla Polski" to projekt wspólnie organizowany przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, ECMA Polska i Instytut Gutenberga, mający na celu promocję polskiej poligrafii...

„Czas dla Polski” – promocja polskiej poligrafii    

 

Projekt „Czas dla Polski” to zbiór wydarzeń podczas Targów DRUPA 2016 i w Polsce, których wspólnym mianownikiem jest zwrócenie uwagi zagranicznych klientów i inwestorów na potencjał polskich drukarń. Ważnym celem jest również konsolidacja firm poligraficznych wokół wspólnych działań proeksportowych (wspólne stoiska na targach, misje gospodarcze itp.).   

 

Konferencja „Aktywni w Europie” na Targach DRUPA 2016

Głównym elementem projektu jest organizowana przez PBKG duża konferencja (około 300 osób) na Targach DRUPA 2016, 2 czerwca w Dusseldorfie. Na Konferencji zostanie zaprezentowany raport "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce". Raport przygotowywany wspólnie przez PBKG i KPMG od lat jest jedynym tak szerokim kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy są zainteresowani naszym przemysłem poligraficznym.

 

 

Forum Gospodarcze „Czas dla Polski”

Równie ważnym  elementem Projektu spotkanie gospodarcze zaplanowane w siedzibie Izby Rzemieślniczej miasta Dusseldorf. Izba Rzemieślnicza to prawie 58.000 przedsiębiorstw. Wspólne spotkanie polskich i niemieckich przedsiębiorców będzie miało ogromne znaczenie dla intensyfikacji działań proeksportowych. Obok oficjalnego charakteru takie spotkanie będzie mieć również swój bardzo praktyczny biznesowy wymiar.

 

 

Konferencje „Skuteczny eksport - instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki

Merytorycznym uzupełnieniem wydarzeń w Dusseldorfie będą dwie konferencje krajowe w Warszawie (19. kwietnia) w siedzibie PAIiIZ i Krakowie (20.kwietnia) w Hotelu Sheraton. Celem Konferencji jest przedstawienie dostępnych w agendach rządowych instrumentów finansowych i rozwiązań organizacyjnych wspierających działania eksportowe i inwestycyjne polskich przedsiębiorstw.

Organizatorzy zadbali, aby wiedzą podzielili się najlepsi eksperci, którzy na co dzień tworzą politykę gospodarczą państwa w tym zakresie.  Dzięki Konferencji uzyskają Państwo w jednym miejscu bogatą wiedzę o różnych formach wsparcia Waszego biznesu – od dofinansowania wyjazdu na targi zagraniczne po pomysły na skuteczne skorzystanie z funduszy europejskich.

 

 

Organizatorzy Projektu

Projekt jest przygotowywany przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, ECMA Polska i Instytut Gutenberga.

 

Partnerzy instytucjonalni

Bractwo chce położyć szczególny nacisk na obecność instytucji rządowych, które nadadzą właściwą oprawę Projektowi. Prowadzone są zaawansowane rozmowy nad patronatem Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt uzyskał wsparcie Polskiej Izby Druku i Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego. Prowadzone są rozmowy nad włączeniem kolejnych partnerów. Ze strony niemieckiej partnerskie instytucje to Izba Rzemieślnicza miasta Dusseldorf i Izba Przemysłowo – Handlowa Nadrenii Westfalii.

 

Partnerzy biznesowi

Partnerami biznesowymi są w tej chwili firmy Henkel Polska, Heidelberg Polska i Grafikus – Systemy Graficzne.

 

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronach Instytutu Gutenberga i Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.

 

 

Zapraszamy firmy do partnerstwa. 

W razie pytań prosimy o kontakt:

d.wolkow@ecma.com.pl

Dodano: 08 Kwiecień 2016
ECMA Annual General Meeting

W dn. 06.04.2016 r. odbyło się Walne Zgromadzenie ECMA EUROPE. Reprezentacja Zarządu ECMA PL wzięła udział w tym spotkaniu. O szczegółach będziemy informować.

Dodano: 08 Kwiecień 2016
Nowy Członek ECMA Polska

Od stycznia 2016 r, do grona Członków ECMA Polska została przyjęta firma European Packaging Solutions Poland Sp. z o.o.

Dodano: 28 Styczeń 2016
Nowy Członek ECMA Polska

 Od stycznia 2016 r. do grona Członków ECMA Polska dołączyła firma August Faller Sp. z o.o.

Dodano: 26 Styczeń 2016
Rezygnacja Pana Olafa Kacperskiego

Z dniem 6 stycznia 2016 Pan Olaf Kacperski złożył rezygnację z funkcji Członka Zarządu ECMA Polska.
Decyzja ta jest konsekwencją rezygnacji przez Pana Kacperskiego z pracy w MMP Neupack Polska, którą ro firmę reprezentował w ECMA Polska.

Dodano: 08 Styczeń 2016
Spotkanie Zarządu ECMA POLSKA

Pierwsze zebranie Zarządu ECMA PL w 2016 r. odbędzie się 2 lutego w Bydgoszczy.

Dodano: 16 Grudzień 2015
Walne Zgromadzenie ECMA EUROPE

W związku z wysokim zagrożeniem atakami terrorystycznymi w Brukseli,  Walne Zgromadzenie ECMA EUROPE, które miało się odbyć pod koniec listopada tego roku zostało odwołane. Kolejny termin planowany jest na styczeń 2016. Reprezentacja Zarządu ECMY PL zamierza wziąć udział w tym spotkaniu. O szczegółach będziemy informować .

Dodano: 08 Grudzień 2015
Spotkanie Zarządu ECMA POLSKA

Najbliższe spotkanie Zarządu ECMA PL odbędzie się 07.12.2015 r. w Pruszkowie.

Dodano: 04 Grudzień 2015
Spotkanie w Ministerstwie Gospodarki i Konfederacji LEWIATAN

Dn. 19.11.2015 r. reprezentacja Zarządu ECMA PL udaje się do Ministerstwa Gospodarki w sprawie nowej Dyrektywy Tytoniowej a następnie do Konfederacji LEWIATAN w kwestii członkostwa.
O efektach rozmów poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

Dodano: 18 Listopada 2015
Spotkanie Zarządu ECMA POLSKA

 Najbliższe spotkanie Zarządu ECMA POLSKA odbędzie się dn. 26.10.2015 r. w Łodzi.

Dodano: 23 Październik 2015

<<< [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] >>> ... z 5

Ecma Polska
ul. Daniszewska 2
03-230 Warszawa
NIP: 524-278-31-78
KRS: 0000513298

Odwiedzin: 155984
+48 723 126 123
Jesteśmy członkiem
THE EUROPEAN CARTON MAKERS ASSOCIATION