Projekt " Czas dla Polski"

Projekt "Czas dla Polski" to projekt wspólnie organizowany przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, ECMA Polska i Instytut Gutenberga, mający na celu promocję polskiej poligrafii...

„Czas dla Polski” – promocja polskiej poligrafii    

 

Projekt „Czas dla Polski” to zbiór wydarzeń podczas Targów DRUPA 2016 i w Polsce, których wspólnym mianownikiem jest zwrócenie uwagi zagranicznych klientów i inwestorów na potencjał polskich drukarń. Ważnym celem jest również konsolidacja firm poligraficznych wokół wspólnych działań proeksportowych (wspólne stoiska na targach, misje gospodarcze itp.).   

 

Konferencja „Aktywni w Europie” na Targach DRUPA 2016

Głównym elementem projektu jest organizowana przez PBKG duża konferencja (około 300 osób) na Targach DRUPA 2016, 2 czerwca w Dusseldorfie. Na Konferencji zostanie zaprezentowany raport "Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce". Raport przygotowywany wspólnie przez PBKG i KPMG od lat jest jedynym tak szerokim kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy są zainteresowani naszym przemysłem poligraficznym.

 

 

Forum Gospodarcze „Czas dla Polski”

Równie ważnym  elementem Projektu spotkanie gospodarcze zaplanowane w siedzibie Izby Rzemieślniczej miasta Dusseldorf. Izba Rzemieślnicza to prawie 58.000 przedsiębiorstw. Wspólne spotkanie polskich i niemieckich przedsiębiorców będzie miało ogromne znaczenie dla intensyfikacji działań proeksportowych. Obok oficjalnego charakteru takie spotkanie będzie mieć również swój bardzo praktyczny biznesowy wymiar.

 

 

Konferencje „Skuteczny eksport - instrumenty wsparcia na wyciągnięcie ręki

Merytorycznym uzupełnieniem wydarzeń w Dusseldorfie będą dwie konferencje krajowe w Warszawie (19. kwietnia) w siedzibie PAIiIZ i Krakowie (20.kwietnia) w Hotelu Sheraton. Celem Konferencji jest przedstawienie dostępnych w agendach rządowych instrumentów finansowych i rozwiązań organizacyjnych wspierających działania eksportowe i inwestycyjne polskich przedsiębiorstw.

Organizatorzy zadbali, aby wiedzą podzielili się najlepsi eksperci, którzy na co dzień tworzą politykę gospodarczą państwa w tym zakresie.  Dzięki Konferencji uzyskają Państwo w jednym miejscu bogatą wiedzę o różnych formach wsparcia Waszego biznesu – od dofinansowania wyjazdu na targi zagraniczne po pomysły na skuteczne skorzystanie z funduszy europejskich.

 

 

Organizatorzy Projektu

Projekt jest przygotowywany przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, ECMA Polska i Instytut Gutenberga.

 

Partnerzy instytucjonalni

Bractwo chce położyć szczególny nacisk na obecność instytucji rządowych, które nadadzą właściwą oprawę Projektowi. Prowadzone są zaawansowane rozmowy nad patronatem Ministerstwa Rozwoju, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych i Banku Gospodarstwa Krajowego. Projekt uzyskał wsparcie Polskiej Izby Druku i Polskiego Stowarzyszenia Sitodruku i Druku Cyfrowego. Prowadzone są rozmowy nad włączeniem kolejnych partnerów. Ze strony niemieckiej partnerskie instytucje to Izba Rzemieślnicza miasta Dusseldorf i Izba Przemysłowo – Handlowa Nadrenii Westfalii.

 

Partnerzy biznesowi

Partnerami biznesowymi są w tej chwili firmy Henkel Polska, Heidelberg Polska i Grafikus – Systemy Graficzne.

 

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń można znaleźć na stronach Instytutu Gutenberga i Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.

 

 

Zapraszamy firmy do partnerstwa. 

W razie pytań prosimy o kontakt:

d.wolkow@ecma.com.pl


<<< Wróć
Dodano: 08 Kwiecień 2016
Ecma Polska
ul. Daniszewska 2
03-230 Warszawa
NIP: 524-278-31-78
KRS: 0000513298

Odwiedzin: 108299
+48 723 126 123
Jesteśmy członkiem
THE EUROPEAN CARTON MAKERS ASSOCIATION